اورمو اؤلکه سی

نویسنده : admin جمعه 7 آذر 1393, 00:37
آیین تجلیل از نیم قرن مبارزه خستگی ناپذیر امام جمعه سابق ارومیه با حضور مقامات کشوری، استانی و محلی ارومیه در حالی که از وی به عنوان مرد خستگی ناپذیر این دیار یاد می شود برگزار شد.

http://media.mehrnews.com/old/Original/1392/02/15/IMG11190745.jpg

به گزارش "اورمولو آی آر" به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا حسنی در دوران پیش و پس از انقلاب شکوهمند اسلامی، جنگ تحمیلی، ناامنی های ضد انقلاب در آذربایجان غربی و مقابله با توطئه های بی شمار دشمنان در این استان به نماد ایستادگی، وحدت و مبارزه با ضد انقلاب اسلامی تبدیل شده و در یادها مانده است.

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا حسنی بزرگ آباد که متولد تابستان سال 1306 بوده و دهه نهم زندگی خود را می گذراند، شاید به عنوان سرشناس ترین امام جمعه شهرستانهای کشور باشد که در بسیاری از برهه ها مورد توجه رسانه ها و مردم ایران و حتی خارج از کشور قرار داشته است.

بسیاری از مردم ایران به ویژه آذربایجان غربی و ارومیه با نام غلامرضا حسنی از پیش از انقلاب شکوهمند اسلامی آشنا هستند و مبارزات بی امان این شخصیت بزرگوار را در کوران انقلاب اسلامی به یاد دارند. آنجایی که حجت الاسلام والمسلمین حسنی با محاسنی مشکی، اسلحه به دست و قطار فشنگ بر سینه پیشاپیش مردم به مبارزه با رژیم ستمشاهی پرداخته است.

در آیین تجلیل این مبارز نستوه سخنرانان به ویژگی های شخصیتی و بازر وی پرداختند سخنانی که شاید بخشی از خستگی نیم قرن مجاهدت را از دوش امام جمعه سابق ارومیه بردارد.

پایبندی به اصول و بصیرت حجت الاسلام حسنی سرلوحه است

معاون امور راهبردی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: پایبندی به اصول و بصیرت این شخصیت سرلوحه است ارادت مخلصانه وی به ولی فقیه نشاندهنده بصیرت این روحانی مبارز است.

سردار سرلشگر مصطفی ایزدی ادامه داد: این شخصیت بزرگوار، خدمات بسیار ارزنده ای را در سالهای پیش از انقلاب اسلامی و سالهای نخست پیروزی این انقلاب شکوهمند در آذربایجان غربی انجام داد که در تاریخ ماندگار است.

معاون امور راهبردی ستاد کل نیروهای مسلح اظهار کرد: به زندگی علمای بزرگ در طول تاریخ توجه شود اولین چیزی که جلب نظر می کند مجاهدت و ایثار و وضوح عملی با شهادت است و دوم ارتباط معنوی و اندیشه ای با آحاد ملت و ارتقای انگیزه و بسیج مردم برای اعتلای کلمه لا اله الی الله محمد رسول الله است.

وی افزود: در این مسیر سردار جنگل شیخ محمد خیابانی، آیت الله شهید نوری، شهیدان سعیدی، غفاری و مطهری و بهشتی و دیگر عزیزان در این عرصه ها خون پاکشان را برای آبیاری درخت اسلام نثار کردند.

سردار ایزدی بیان کرد: یکی از رهپویان صدیق این راه که از ابعاد وجودی مختلفی برخوردار هست شخص آیت‌الله حسنی است ابعاد وجود این انسان کم نظیر که می شود وی را سردار ملی یاد کرد برای مردم حتی این استان پوشیده است این روحانی مبارز برای تثبیت انقلاب مبارزه کرد.

وی اضافه کرد: من افتخار دارم که مدتی در آذربایجان غربی هم رزم حجت الاسلام حسنی بوده ام چراکه ابعاد وجودی این شخصیت بزرگوار بسیار زیاد بوده و بسیاری از آنها نیز برای مردم پوشیده است.

سرلشگر ایزدی با اشاره به اقدامات حجت الاسلام حسنی در مبارزه با رژیم ستمشاهی اظهار داشت: این شخصیت والامقام در آن زمان 500 نفر نیروی مسلح را آموزش نظامی داد و مبارزات بی امانی را بر علیه رژیم پهلوی طرح ریزی کرد که بسیار ارزشمند بود.

معاون امور راهبردی ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص فعالیت های دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی و مبارزات حجت الاسلام حسنی با ضد انقلاب گفت: جلوگیری از ورود ضد انقلاب به ارومیه و جولان آنها در شهر، حفظ کردن پادگانها در شهرهای مختلف از گزند ضد انقلاب، نقش بر آب کردن توطئه های استکبار جهانی و رژیم بعث در منطقه آذربایجان از جمله فعالیت های این شخصیت بزرگوار در آن دوران بود.

وی در بخش دیگری با اشاره به تاثیرگذاری انقلاب اسلامی ایران در منطقه و جهان، افزود: این انقلاب، هدیه ای الهی است که توسط حضرت امام خمینی (ره) و یاران باوفای ایشان شکل گرفت و مقدمه ای بر انفجار عظیم در منطقه شد.

حجت الاسلام حسنی اسوه بارز دفاع از ارزشهای اسلامی در آذربایجان غربی است

استاندار آذربایجان غربی دیگر سخنران این مراسم حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا حسنی را اسوه مقاومت و پایداری آذربایجان‌غربی معرفی کرد و گفت: وی بعنوان اسوه مقاومت و پایداری آذربایجان، نقش بسزایی را در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی و حفظ دستاوردهای آن ایفا نموده است.

قربانعلی سعادت با بیان اینکه حافظه تاریخی مردم آذربایجان غربی، هیچ گاه رشادت، شجاعت و خدمات حجت الاسلام و المسلمین حسنی را از یاد نخواهد برد افزود: این شخصیت بزرگوار، زندگی خود را فدای امنیت آذربایجان کردند و باید قدردان تمام تلاشهای حجت الاسلام حسنی در عرصه های مختلف باشیم.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینكه این روحانی مبارز همواره در مبارزات و مسائل کشوری نقش کلیدی و اساسی ایفا نموده است، افزود: آقای حسنی در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی که حصار امنیتی در استان تنگ و تردد محدود بود و بعد از آن در بمباران هوایی دشمن بعثی و مبارزات بر علیه ضد انقلاب ها همیشه با رشادتها، دلاوریها و رهبری و راهنمایی خود دلاورانه از انقلاب دفاع نمودند.

سعادت ادامه داد: یکی از خواسته های ملی و اساسی مردم آذربایجان غربی در اوایل انقلاب بحث امنیت بود كه حجت الاسلام حسنی بعنوان سردمدار مطالبه مردم آذربایجان غربی و بوجود آورنده امنیت در این منطقه نقش آفرینی كرد و زندگی خود را وقف استقلال و آرامش آذربایجان نمود.

وی تاکید کرد: بیان رشادت ها و دلاوریهای حجت الاسلام حسنی به معنای عدم تلاش سایر ارگانها و نهادهای انقلابی نیست اما باید اذعان نمود كه این مبارزه نستوه الگو و نمونه بارز ارزشها و دستاوردهای انقلاب به شمار می آید و هیچ گاه از خاطر و سابقه ذهنی مردم آذربایجان پاک نخواهد شد .

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: حجت الاسلام حسنی نه تنها در صحنه های امنیتی  بلکه در سازندگی و تولید نیز نقش آفرین بوده و همیشه پیگیر حل مسائل و مشکلات مردم بوده اند.

سعادت یاد آور شد: حجت الاسلام حسنی به علت نقش حساس و اساسی خود مورد هجمه های ضد انقلاب هم بوده و عناصر معاند و ضد انقلاب همواره در صدد تخریب شخصیت یا ترور وی بودند اما به لطف الهی تمام این توطئه ها و تهدیدات ناكام ماند.

مجاهدت ها و مبارزات آیت‌الله غلامرضا حسنی بسیار ارزنده است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه نیز با تاکید بر اینکه مجاهدت ها و مبارزات آیت‌الله غلامرضا حسنی بسیار ارزنده است گفت: حجت الاسلام حسنی، نقشی ارزنده در ایجاد امنیت در آذربایجان غربی داشت.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی افزود: حجت الاسلام والمسلمین حسنی در راستای ایجاد امنیت در آذربایجان غربی نقش بسیار ارزنده و مهمی داشته اند و معضلات بسیاری را در این خصوص حل کرده اند.

امام جمعه ارومیه گفت: اوایل انقلاب وقتی ضد انقلاب و گروه مهارب نقده را در شرایط سقوط قرار دادند اما حجت الاسلام حسنی وارد میدان شده و با فشارهای زیادی که به دشمن وارد آوردند دشمن را دفع کرده و این شهر را از سقوط نجات داد.

وی اضافه کرد: این مبارز آذربایجانی، در جنگ تحمیلی نیز که مردم از شهرها به اطراف و باغ های حومه آن سرازیر شدند و شهر بدون محافظ ماند و با اطلاعیه ای که از سوی ایشان در تلویزیون پخش شد امنیت به شهر بازگردانده شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به روایاتی در خصوص لزوم قدردانی از بزرگان جامعه گفت: بر اساس روایات، تجلیل از این بزرگان، قدردانی از خداوند متعال است.دسته بندی : اخبار اورمیه , سیاسی ,
برچسب ها : حجت الاسلام حسنی , غلامرضا حسنی , آیین نکوداشت حجت الاسلام حسنی ,موضوعات
» اخبار اورمیه (903)
» اخبار بحران دریاچه اورمیه (1021)
» پروژه های عمرانی،خدماتی اورمیه (548)
» پروژه های عمرانی،خدماتی استان (172)
» سیاسی (178)
» اقتصادی (529)
» اجتماعی (323)
» ادب،فرهنگ و هنر (133)
» علمی، آموزشی (201)
» پزشکی،سلامت (204)
» میراث فرهنگی و گردشگری (401)
» حوادث و سوانح (227)
» هواشناسی (224)
» محیط زیست (261)
» گزارش تصویری (301)
» والیبال برتر (1077)
» ورزشی (218)
» اخبار ایران و جهان (218)
» وقایع تاریخی ایران و جهان (19)
» وقایع تاریخ آذربایجان (18)
» وقایع تاریخی اورمیه (10)
» تورک دیلی (8)
» نام آوران اورمیه (88)
» نام آوران آذربایجان (127)
» آذربایجان فولکلوری (11)
» آذربایجان دبلری (19)
» مذهبی دبلر (31)
» اورمو عاشیقلاری (19)
» موسیقی آذربایجانی (19)
» تورک شعرلر (7)
» استاد شهریار+شعر و عکس (10)
» داستان ها و افسانه های آذربایجان (8)
» فرودگاه اورمیه (3)
» دانشگاه اورمیه (10)
» امام زاده ها - مساجد تاریخی (24)
» بناهای تاریخی اورمیه (104)
» پارک های اورمیه (17)
» حمام های قدیمی اورمیه (5)
» دره ها-آبشارها -چشمه ها (18)
» قلعه ها -تپه ها-غارها (22)
» کلیساهای اورمیه (17)
» کتیبه های تاریخی اورمیه (7)
» مراکز اقامتی و تفریحی اورمیه (12)
» مقبره های اورمیه (10)
» موزه های اورمیه (12)
» در باره اورمیه (12)
» سوغات،صنایع دستی،غذاها (19)
» جاذبه های گردشگری و طبیعی اورمیه (60)
» گالری عکس بازار اورمیه (8)
» گالری عکس دریاچه اورمیه (33)
» گالری عکس اورمیه (60)
» گالری عکس اورمیه قدیم (11)
» آثار طبیعی آذربایجان غربی (36)
» آثار تاریخی آذربایجان غربی (104)
» گالری عکس سایر مناطق آذربایجان (25)
» تصاویر دیدنی (40)
» کلیپ شعرای آذربایجان (5)
» کلیپ اورمیه (5)
» کلیپ موسیقی آذربایجانی (7)
» کلیپ ورزشی (8)
» کلیپ های متفرقه (10)
» دانلود فایل های صوتی (5)

صفحات

پیوندهای روزانه

نویسندگان

» admin (6558)

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات