اورمو اؤلکه سی

نویسنده : admin یکشنبه 2 آذر 1393, 16:00
معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی در دیدار با رئیس هیئت اجرایی شورای گردشگری منطقه دریای سیاه ترکیه بر لزوم تبادل گردشگر بین دو طرف تاَكید كرد.

http://media.mehrnews.com/d/2014/11/23/4/708475.jpg

به گزارش "اورمولو آی آر" به نقل از مهر، هادی بهادری ظهر یکشنبه در جریان این دیدار با اشاره به ظرفیت های گردشگری آذربایجان غربی اظهارداشت: با توجه به وجود ۵۶۰  كیلومتر مرز مشترك استان  با تركیه و اشتراكات فرهنگی و معنوی كه بین دو طرف وجود دارد، می توان زمینه تبادل گردشگر بین دو كشور بخصوص شهرهای ترابوزان و ارومیه را فراهم ساخت.

وی اضافه كرد: استان آذربایجان غربی  با وجود بیش از ۱۴۵۰ اثر تاریخی، هنوز به خوبی معرفی نشده از این رو با تعامل یشتر می توان زمینه معرفی این فرصت ها به تركیه و دنیا را فراهم کرد.

بهادری افزود:  برای معرفی بهتر ظرفیت های تاریخی و طبیعی  و تبادل مسافر  بین دو طرف بایستی بسته های سفر از قبیل بروشور، نقشه و كاتالوگ در اختیار مسافران قرار گیرد.

وی با اشاره به شروع عملیات اجرایی پرو‍ژه تله كابین ارومیه با همكاری سرمایه گذاران داخلی و خارجی گفت: زمینه های سرمایه گذاری مناسبی مثل پیست اسكی خوشاكو در ارومیه فراهم است كه در صورت حضور سرمایه گذاران ما نیز حمایت خواهیم كرد.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اشتراکات فرهنگی میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه گفت: اشتراکات زبانی میان ساکنان استان آذربایجان غربی و مردم جمهوری ترکیه بر میزان علاقمندی طرفین به مراودات دوجانبه افزوده است و از این فرصت می توان برای تعمیق روابط دوجانبه در حوزه های گردشگری، اقتصادی و فرهنگی بهره لازم را برد.

بهادری داشتن تنها مرز مشترک زمینی جمهوری اسلامی ایران با جمهوری ترکیه از طریق استان آذربایجان غربی و برقراری امنیت پایدار مرزی در این منطقه را از فرصت های بسیار ارزشمند برای توسعه مراوات دو طرف برشمرد و افزود: در زلزله استان وان در ترکیه، جمهوری اسلامی ایران با اعزام امدادگران استان آذربایجان غربی از نخستین ساعات وقوع حادثه به یاری حادثه دیدگان در استان همسایه خود شتافت.

وی اظهار داشت: آذربایجان غربی با داشتن ۱۵۰۰ اثر تاریخی و فرهنگی و ۲ اثر تاریخی جهانی از ظرفیت بسیار بزرگی در بخش گردشگری برخوردار است که با معرفی این آثار می توان شاهد حضور گسترده گردشگران و علاقمندان آثار تاریخی در استان باشیم.

معاون امور عمرانی استاندار و جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر آذربایجان غربی در ادامه این دیدار آمادگی استان در فراهم ساختن زمینه های جذب سرمایه گذاری در گردشگری استان و توسعه این صنعت با همکاری و مشارکت فعالان این حوزه در جمهوری ترکیه  اعلام کرد.

سوات گورکوک: گردشگران ایرانی گروهی به ترکیه سفر کنند/ آمادگی برای همکاری های گردشگری

http://media.mehrnews.com/old/Original/1393/03/24/IMG16130471.jpg

رئیس هیات اجرایی شورای گردشگری منطقه دریای سیاه ترکیه گفت: اگر گردشگران ایرانی بصورت گروهی به کشور ترکیه سفر کنند با مشکلات کمتری روبرو خواهند بود.

به گزارش خبرنگار مهر، سوات گورکوک ظهر یکشنبه در جریان دیدار با معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی ضمن تاکید بر گسترش همکاریهای گردشگری از آمادگی دولت ترکیه در برخورد با آژانس های متخلف ترکیه در ارائه خدمات به گردشگران ایرانی هم خبر داد.

وی با اشاره اشتراكات فرهنگی و تاریخی ایران و ترکیه گفت: دو شهر ترابوزان و ارومیه پتانسیل های گردشگری بالایی دارند كه طی همكاری متقابل و تبادل گردشگر می توان زمینه همكاری ها را گسترش داد.

گورکوک اضافه كرد: طی بازدید دو روزه ای كه از  جاذبه های تاریخی، طبیعی، امكانات و تاسیسات گردشگری ارومیه خواهیم داشت، اطلاعات لازم را به سرمایه گذاران تركیه انتقال خواهیم داد تا زمینه برای حضور سرمایه گذاران و گسترش همكاری ها  فراهم شود.

رئیس اتحادیه گردشگری منطقه شرق دریای سیاه ترکیه یاد آور شد: به عنوان کشور همسایه ایران، مراودات زیاردی از نظر فرهنگی و تاریخی با هم داریم و مطمئن هستیم که با افزایش سطح همکاریها، مسافران و گردشگران از امکانات رفاهی و تفریحی بیشتری در این مناطق برخوردار خواهند شد.

آذربایجان غربی با سه کشور ترکیه، جمهوری آذربایجان و عراق 891 کیلومتر مرز مشترک دارد.


امامی:زمینه توسعه گردشگری آذربایجان غربی و ترکیه گسترش می یابد

http://media.mehrnews.com/d/2014/11/23/4/708482.jpg

معاون گردشگری اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: با توسعه سفرهای گروهی بین دو كشور ایران و ترکیه زمینه توسعه گردشگری بین آذربایجان غربی و استانهای همجوار ترکیه گسترش می یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین امامی ظهر یکشنبه در جریان دیدار با رئیس هیئت اجرایی شورای گردشگری منطقه دریای سیاه ترکیه با تاَكید بر ظرفیت های تاریخی استان افزود: آذربایجان غربی با دارا بودن بیش از ۱۴۵۰ اثر تاریخی ثبت ملی و دو اثر ثبت جهانی قره كلیسای چالدران و تخت سلیمان تكاب از ظرفیت تاریخی بالایی برخوردار است.

وی همچنین با اعلام  آماده بودن  امكانات و زیرساخت های گردشگری و حمایت های مسئولین استان از سرمایه گذاری،  خواستار سرمایه گذاری سرمایه گذاران كشور تركیه در ساخت هتل،مجتمع های تفریحی، امكانات گردشگری شد.

امامی ضمن اعلام آمادگی برای شركت در نمایشگاه های گردشگری تركیه  در جهت معرفی جاذبه های توریستی و فرصت های سرمایه گذاری استان گفت: در بهمن ماه سال جاری هشتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در تهران نیز برگزار خواهد شد كه از هیئت همراه گردشگری تركیه برای شركت در این نمایشگاه دعوت می کنیم.

رئیس هیئت اجرایی شورای گردشگری منطقه دریای سیاه ترکیه یادآور شد: ایران و تركیه دارای اشتراكات فرهنگی زیادی می باشند و این زمینه تبادل گردشگر بین دو كشور را تسهیل می كند.

سوات گورکوک هدف از سفر خود را بازدید از جاذبه های طبیعی و تاریخی، هتل ها، رستوران ها و امكانات گردشگری ارومیه توصیف كرد و افزود: در صنعت توریسم میزبانی خوب حرف اول را می زند و اگر امكانات و خدمات اقامتی مناسب باشد رضایت گردشگر و در نتیجه رشد گردشگری را به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: اطلاع رسانی و تبلیغات نیز عامل مهمی در جذب گردشگر می باشد و بایستی امكانات و جاذبه های منطقه به خوبی معرفی شوند.

وی با اشاره به برگزاری دو نمایشگاه بین المللی گردشگری در تاریخ های ۲۴ دی و ۴ بهمن در تركیه و  ضمن دعوت از مسئولین و سرمایه گذاران گردشگری ایران گفت: ما نیز سعی خواهیم كرد تا در نمایشگاه های گردشگری ایران شركت كرده و از این فرصت در جهت جذب گردشگر و معرفی ظرفیت های كشور خود بهره مند شویم.

رئیس هیئت اجرایی شورای گردشگری منطقه دریای سیاه ترکیه در ادامه آموزش را از دیگر عوامل موثر بر صنعت گردشگری برشمرد و افزود: آماده ایم تا با برگزاری كارگاه های آموزشی مشترك برای هتلداران همكاری کنیم.

گوركوك در ادامه با اشاره به فاصله ۱۳ ساعته بین ارومیه و ترابوزان تركیه، گفت: مسیر طولانی موجب خستگی مسافران می شود از این رو باید بر توسعه مسافرت های هوایی بین این دو شهر تاكید بیشتری داشته باشیم.

وی همچنین از آژانس های گردشگری فعال در آذربایجان غربی خواست تا  حداقل ۵۰ درصد از صندلی های پروازهای ترابوزان - ارومیه خریداری شوند كه در صورت تضمین خرید این تعداد صندلی، پروازهای مذكور انجام خواهد شد.

تجمیع اخبار: "اورمولو آی آر"


دسته بندی : اخبار اورمیه , میراث فرهنگی و گردشگری ,
برچسب ها : ترابوزان تركیه , گردشگری , هادی بهادری , سوات گورکوک ,موضوعات
» اخبار اورمیه (903)
» اخبار بحران دریاچه اورمیه (1021)
» پروژه های عمرانی،خدماتی اورمیه (548)
» پروژه های عمرانی،خدماتی استان (172)
» سیاسی (178)
» اقتصادی (529)
» اجتماعی (323)
» ادب،فرهنگ و هنر (133)
» علمی، آموزشی (201)
» پزشکی،سلامت (204)
» میراث فرهنگی و گردشگری (401)
» حوادث و سوانح (227)
» هواشناسی (224)
» محیط زیست (261)
» گزارش تصویری (301)
» والیبال برتر (1077)
» ورزشی (218)
» اخبار ایران و جهان (218)
» وقایع تاریخی ایران و جهان (19)
» وقایع تاریخ آذربایجان (18)
» وقایع تاریخی اورمیه (10)
» تورک دیلی (8)
» نام آوران اورمیه (88)
» نام آوران آذربایجان (127)
» آذربایجان فولکلوری (11)
» آذربایجان دبلری (19)
» مذهبی دبلر (31)
» اورمو عاشیقلاری (19)
» موسیقی آذربایجانی (19)
» تورک شعرلر (7)
» استاد شهریار+شعر و عکس (10)
» داستان ها و افسانه های آذربایجان (8)
» فرودگاه اورمیه (3)
» دانشگاه اورمیه (10)
» امام زاده ها - مساجد تاریخی (24)
» بناهای تاریخی اورمیه (104)
» پارک های اورمیه (17)
» حمام های قدیمی اورمیه (5)
» دره ها-آبشارها -چشمه ها (18)
» قلعه ها -تپه ها-غارها (22)
» کلیساهای اورمیه (17)
» کتیبه های تاریخی اورمیه (7)
» مراکز اقامتی و تفریحی اورمیه (12)
» مقبره های اورمیه (10)
» موزه های اورمیه (12)
» در باره اورمیه (12)
» سوغات،صنایع دستی،غذاها (19)
» جاذبه های گردشگری و طبیعی اورمیه (60)
» گالری عکس بازار اورمیه (8)
» گالری عکس دریاچه اورمیه (33)
» گالری عکس اورمیه (60)
» گالری عکس اورمیه قدیم (11)
» آثار طبیعی آذربایجان غربی (36)
» آثار تاریخی آذربایجان غربی (104)
» گالری عکس سایر مناطق آذربایجان (25)
» تصاویر دیدنی (40)
» کلیپ شعرای آذربایجان (5)
» کلیپ اورمیه (5)
» کلیپ موسیقی آذربایجانی (7)
» کلیپ ورزشی (8)
» کلیپ های متفرقه (10)
» دانلود فایل های صوتی (5)

صفحات

پیوندهای روزانه

نویسندگان

» admin (6558)

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات