اورمو اؤلکه سی

نویسنده : admin چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 21:10

گفتگوی اختصاصی با مدیرعامل باشگاه شهرداری اورمیه

سال ۹۱ با تمام اتفاقات خوب و بدش برای والیبال اورمیه و تنها نماینده‌اش با عنوان پنجمی در لیگ به پایان رسید. باشگاه شهرداری اورمیه در ابتدای فصل با تغییرات گسترده در ترکیب مدیریت، کادر فنی و بازیکنان پا به مسابقات لیگ گذاشت و در طول فصل با مشکلات ریز و درشت فراوانی دست و پنجه نرم کرد. در راس این باشگاه، رسول اصغرزاده به عنوان مدیرعامل حضور دارد و گفتگوی ما با ایشان را در زیر می‌خوانید:

http://www.urmia-sport.com/wp-content/uploads/2013/04/rasoul-asgharzadeh-8.jpg- شما سال گذشته در کادر مدیریتی باشگاه شهرداری اورمیه از افراد غیروالیبالی و غیرورزشی استفاده کردید. دلیل این امر چه بود؟

ارکان تیم از مدیریت، سرپرست، کادر فنی، بازیکنان و تدارکات تشکیل می‌شود؛ از بین این افراد چند نفر غیروالیبالی و غیرورزشی بودند؟

- منظورم افرادی هستند که در تصمیمات کلان مدیریتی باشگاه نقش دارند، وگرنه کادر فنی و بازیکنان حق دخالت در این تصمیمات را ندارند.

این مسئله به تشکیل باشگاه شهرداری اورمیه برمی‌گردد. قبل از سال ۹۰، باشگاهی به نام شهرداری اورمیه نبود و ما در شورای شهر تصمیم گرفتیم که از ورزش همگانی بالاتر رفته و به ورزش قهرمانی وارد شویم. در این سال که برنامه پنجم توسعه تصویب شد، تمام ارگان‌های دولتی از ورود به ورزش قهرمانی منع شدند. تا سال ۹۰، والیبال اورمیه که چه از نظر تماشاگران و علاقمندان و چه از نظر بازیکنان،‌ مربیان و مدیریت به عنوان گل سرسبد ورزش استان شناخته می‌شد، توسط بخش دولتی اداره شده بود و بخش خصوصی در هر برهه‌ای که به آن ورود کرده بود، حضور مقطعی داشته و پس از یکی دو سال کنار کشیده بود؛ به غیر از باشگاه پگاه که سه چهار سال متوالی تیم‌داری کرد و نتایج خوبی هم کسب کرد. در سال ۹۰ جلسه‌ای در اداره تریبت‌بدنی برگزار شد و گفته شد که تیم والیبال اورمیه که با نام هیئت والیبال فعالیت می‌کرد، منحل شده و هیچ یک از فعالان بخش اقتصادی نیز تمایلی برای تیم‌داری ندارند.

من خودم ذاتاً والیبالی نیستم و والیبال بازی نکرده‌ام؛ اگر شما ایراد دارید که دو نفر غیروالیبالی در باشگاه حضور داشتند، من می‌گویم که “خیر” در رأس باشگاه، من غیروالیبالی هستم، من هنوز هم نمی‌توانم تمام پست‌های والیبال را تشخیص دهم. اما به این مسئله علاقه دارم؛ اعتقاد دارم که اگر ما در سایه ورزش و یک حرکت اجتماعی بتوانیم ۲۰۰ نفر را یک‌جا جمع کنیم تا به یک تفریح سالم مشغول شوند، بازتاب اجتماعی آن را شاهد خواهیم بود. من علاقمند این جنبه ورزش هستم و اگر شش سال است که رئیس هیئت ورزش‌های همگانی اورمیه هستم، فقط به همین خاطر است که این مسئولیت را پذیرفته‌ام.

در آن جلسه من از مسئولین ورزشی استان پرسیدم که “اگر ما در شهرداری بخواهیم به والیبال ورود کنیم، شما اجازه می‌دهید و تمهیدات اداری آن را برایمان فراهم می‌کنید؟” و آن‌ها قول مساعد دادند و انصافاً هم همکاری خوبی با ما داشتند؛ اگر تاسیس یک باشگاه حداقل سه یا چهار ماه طول می‌کشد، مجوز تأسیس باشگاه ما را در عرض یک هفته صادر کردند. عصر همان روز با آقای وطن‌پرست دیدار کردیم و برای فصل جدید قرار گذاشتیم. فردی را هم به عنوان مدیرعامل باشگاه درنظر داشتیم و این فرد برای جذب بازیکنان به همراه آقایان وطن‌پرست و اشرفی به تهران رفتند و با مصطفی‌وند، شیرکوند، بهبودی و زارع قرارداد بستند و شاکله تیم را در آن‌جا تشکیل دادند و به اورمیه بازگشتند. این اتفاقات زمانی افتاد که یک هفته از شهردار شدن آقای عصمت‌پرست می‌گذشت و ایشان اختیار داشت که مدیرعامل باشگاه و سازمان شهرداری اورمیه را خودش انتخاب کند و طبق دیدگاه‌های خاص خود، آقای خدادادی را برای سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اورمیه و آقای عامری را برای باشگاه درنظر گرفتند. ما هم برای این‌که پاپیچ قضیه نشویم، کنار کشیدیم و اذیتشان نکردیم؛ قراردادهایی که بسته بودیم را به آن‌ها تحویل دادیم و بقیه امور را به آن‌ها واگذار کردیم. تا این‌که در اولین سال تاسیس این باشگاه، تیم والیبالمان عملکرد خوبی داشت که آن هم به دلیل آسان بودن لیگ در آن فصل بود که نسبت به لیگ ۹۱ بسیار آسان بود؛ چرا که در سال ۹۱، تعداد تیم‌ها از ۱۴ تیم به ۱۲ تیم تقلیل یافت، آن دو تیمی که سقوط کردند، تیم‌های ضعیف لیگ بودند؛ دو تیم قوی یعنی هاوش گنبد و گیتی‌پسند اصفهان منحل شدند و بازیکنانشان در سایر تیم ها پخش شدند؛ در نتیجه اولاً تیم‌های ضعیف از دور خارج شدند و ثانیاً بازیکنان دو تیم قوی پخش شدند، پس این لیگ به خودی خود قوی‌تر و رقابت در آن سخت‌تر شد.

سال گذشته، تعویض شهردار باعث شد سازمان فرهنگی ورزشی و باشگاه شهرداری اورمیه بی‌صاحب بمانند و می‌رفت که اتفاقات سال قبلش در والیبال اورمیه تکرار شود و حتی امتیاز تیم اورمیه از میان برود. این‌جا بود که من در شورای شهر گفتم که “من هم علاقه دارم و هم می‌توانم در این قضیه وارد شوم تا شاهد آبروریزی در والیبال استان نباشیم و از نابودی والیبال اورمیه که جزو مطالبات مردم این شهر است جلوگیری کنیم”. آن‌ها هم موافقت کردند و من با شناختی که از آقای اشرفی داشتم و علاقه‌ای که در ایشان می‌دیدم و وقتی که می‌توانست صرف این کار کند، ایشان را به عنوان قائم‌مقام باشگاه انتخاب کردم و آقای اشرفی هم با اکراه قبول کرد. قائم‌مقام باشگاه، آقای اشرفی خیلی وقت است که در کنار والیبال حضور دارد؛ اما آدمی نیست که احتیاج داشته باشد که خودش را به تیم‌ها وارد کند. از حدود ۲۰ سال پیش و زمانی که بازی‌ها در سالن تختی انجام می‌شد با بازیکنان و مربیان والیبال مرتبط است. ذاتاً آدم علاقمندی به والیبال است اما نیازی نداشته که در کنار تیمی بنشیند. از زمانی که من هیئت ورزش‌های همگانی را تحویل گرفتم، ایشان یکی از طرف‌های مشورتی‌ام بوده است. سال ۹۰ هم در مورد باشگاه شهرداری اورمیه اولین کسی بود که با او مشورت کردم و ایشان هم بسیار خوشحال شد و به من دلگرمی داد و گفت “نگران نباش، به والیبال ورود می‌کنیم و هر کاری از دستمان بربیاید انجام خواهیم داد.” سال گذشته هم آقای اشرفی با آمدن به باشگاه شهرداری اورمیه محدودیت زیادی برای خودش ایجاد کرد، از وقت خانواده‌اش زد، از وقت فعالیت‌هایش در بخش خصوصی زد و به این‌جا آمد.

غیر از من و ایشان، تمام مجموعه تیم ما بدون استثناء والیبالی بود. در مورد مقوله سرپرستی تیم، قرارداد ما با آقای مهدی اصغرزاده در اول مهر ماه منعقد شد، یعنی آخرین قرارداد ما با ایشان بود؛ چرا که قبلاً آقای احمدی به عنوان شخصی خوش‌فکر و دارای سابقه والیبالی به عنوان سرپرست در این تیم حضور داشت. اما زمانی رسید که آقای احمدی حاضر به ادامه همکاری نشد …

- چرا مهندس احمدی استعفا داد؟

تا این لحظه آقای احمدی استعفا نداده‌ و استعفای ایشان در باشگاه وجود ندارد؛ حدود دهم مرداد بود که کاغذها و مدارک را تحویل داد و بدون خداحافظی رفت. مذاکرات ما با سعید معروف در حضور آقای احمدی انجام شد …

- در زمان امضای قرارداد هم آقای احمدی حضور داشت؟

قرارداد در حضور ایشان امضا نشد اما در مذاکراتمان حاضر بود. ما دو ملاقات با سعید معروف داشتیم؛ اولی در اردوی تیم ملی بود که صحبت‌های اولیه را انجام دادیم و معروف به همراه تیم کاله برای رفتن به مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا در چین آماده می‌شد و ما در حضور آقای احمدی با معروف صحبت کردیم و امضای قرارداد به بازگشت کاله از چین موکول شد و چون همه چیز تمام شده بود، قرارداد را من با او منعقد کردم. اواسط مرداد بود که آقای احمدی ما را برای همکاری قابل ندانست و شاید سلیقه‌اش با ما جور نبود که بدون خداحافظی از باشگاه رفت و ما ۴۵ روز منتظر ماندیم و هیچ کسی را به عنوان سرپرست معرفی نکردیم؛ تا این‌که مجبور شدیم فردی را برای سرپرستی تیم انتخاب کنیم. با چند نفر برای تصدی این عنوان تماس گرفتیم اما یا تمایل به همکاری نداشتند و یا با توجه به اتفاقات سال گذشته، شرایط تیم را گنگ می‌دیدند؛ ما هم آقای اصغرزاده را انتخاب کردیم که یک چهره ورزشی آموزش و پرورش است. اگر چه رشته‌شان ورزش نیست، اما زحمات زیادی در آموزش و پرورش کشیده است؛ ضمناً اگر ۱۰ دبیر ریاضی برجسته را در این شهر نام ببریم، آقای اصغرزاده بدون شک در بین آن‌ها خواهد بود. آن زمان ما به آموزش و پرورش رفتیم و با این‌که برنامه کلاس‌های آقای اصغرزاده تعیین شده بود، خواهش کردیم که ایشان را تا پایان سال به ما قرض دهند. ما به غیر از این دو نفر، هیچ فرد غیرورزشی دیگری نداشتیم و آن‌ها هم غیرورزشی و غیروالیبالی نبودند. بازتاب حضور این افراد این بود که سال گذشته هیچ تنشی در تیم ما وجود نداشت؛ یادتان هست که سال قبلش بین آقای وطن‌پرست و مهدی کریمی اختلافاتی به‌وجود آمد، اما در این ۲۲ بازی که سال گذشته انجام دادیم چه در اردوها و چه در تمرین‌ها چنین اختلاف و تنشی وجود نداشت.

گفتگوی اختصاصی با مدیرعامل باشگاه شهرداری اورمیه / رسول اصغرزاده:  ترکیب کادر فنی برای فصل جدید به زودی مشخص می‌شود / مصاحبه شهرداری ارومیه رسول اصغرزاده  / پرتال هواداران والیبال اورمیه

- تیم شهرداری اورمیه در پست‌های پاسور و سرعتی خوب بسته شده بود اما در دریافت‌کننده‌های قدرتی ضعف زیادی وجود داشت و در والیبال امروزی هم قدرتی‌زن‌ها اساس تیم‌ها را تشکیل می‌دهند. فکر نمی‌کنید همین مسئله باعث عدم موفقیت تیم شهرداری اورمیه شد؟

پیش از پاسخ به این سوال، لازم است اشاره کنم که در حال حاضر بزرگترین ضعف شهر ما به عنوان پایتخت والیبال ایران این است که هیچ نماینده‌ای در فدراسیون والیبال نداریم. از بین این همه زحمت‌کش و پیشکسوت، یک نفر در فدراسیون نیست که در آن بزنگاهی که نیاز داریم، حقمان را مطالبه کنیم. من برای این مسئله دنبال مقصر نیستم و این ضعف مربوط به امروز نیست، بلکه از ده‌ها سال گذشته این چنین بوده است. البته زمانی آقای ضیائی به عنوان یک اورمیه‌ای، نائب رئیس فدراسیون بود؛ اما آن‌قدر والیبالی‌های ما ایشان را تنها گذاشتند که پارسال کنار گذاشته شد. وزارت ورزش و جوانان ما باید از ظرفیت آقای ضیائی استفاده می‌کرد؛ پیشکسوتان ما به جای این‌که به فکر پایین کشیدن آقای ضیائی باشند، باید دور و برش را می‌گرفتند تا نمایندگان اورمیه در فدراسیون بیشتر می‌شد، همان‌طور که خودتان هم نوشته بودید که در حال حاضر فدراسیون را اهالی مشهد و سبزوار در اختیار دارند. نقص اصلی والیبال ما همین است و اگر پگاه، فولاد و هیئت والیبال نتوانستند به قهرمانی برسند به این دلیل است که آن روزی که ما نیاز داریم تعاملی با کمیته داوران، سازمان لیگ یا فدراسیون داشته باشیم، فردی نداریم که این کار را بکند. اگر ما نتوانستیم نتیجه بگیریم به این معنی نیست که شهرداری نتیجه نگرفته، بلکه والیبال ما نتوانسته است نتیجه بگیرد. تفاوت نتایج شهرداری اورمیه در دو سال گذشته این است که سال اول در دور مقدماتی چهارم شدیم و سال گذشته به پنجمی رسیدیم.

شرط حضور در لیگ، پرداخت حق ورودیه باشگاه‌هاست، ما اولین تیمی بودیم که این ورودیه را پرداخت کردیم. ما زمانی برای جذب بازیکن اقدام کردیم که برخی تیم‌ها هنوز خواب بودند، یعنی در دهه اول تیر ماه جذب بازیکنان را آغاز کردیم و در تیر ماه تمرینات تیم کلید خورد. ما از همان ابتدا قصدمان این بود که تیمی در حد نام والیبال اورمیه ببندیم، اما اولویت‌هایی داشتیم. اولویت اول این بود که دنبال اورمیه‌ای‌ها برویم، بازیکنان استان آذربایجان غربی در اولویت دوم و بازیکنان ایرانی در اولویت سوم بودند و اگر در بین این‌ها بازیکن مناسبی پیدا نکردیم، سراغ خارجی‌ها برویم. ما اولین قراردادها را با بچه‌های تیم خودمان بستیم؛ با برزگری، عادلی، فرید و پیروت‌پور اولین قراردادها را منعقد کردیم. مهدی کریمی را برای مذاکره دعوت کردیم و او از ما رقمی خواست که مورد توافق ما نبود؛ جالب این‌جاست که کریمی با ما قراداد دوساله داشت و اگر با ما به توافق نمی‌رسید باید ۳۰ درصد مبلغ قرارداد سال گذشته‌اش را به باشگاه برمی‌گرداند؛ کریمی با ۱۰ میلیون کمتر از پیشنهاد ما با تبریز قرارداد بست و ما هم ۳۰ درصد قرارداد فصل گذشته‌اش را زمان دادن رضایت‌نامه کسر کردیم. سپس به سراغ اورمیه‌ای‌های سایر تیم‌ها رفتیم؛ با حامد رضایی، جواد محمدی‌نژاد، سعید معروف، عبدالرضا علیزاده و میلاد عبادی‌پور صحبت کردیم. حامد و جواد که سال قبلش در گیتی‌پسند بودند، موقع مذاکره با ما رقم بالایی پیشنهاد دادند؛ اصلاً رقم پایه‌ای که گیتی‌پسند به والیبال ما آورد به تیم‌ها ضربه زد، البته ۴۰ درصد مبلغ قراردادها را هم به بازیکنانش نداد. حامد و جواد ۳۰ درصد بیشتر از قراردادی که با گیتی‌پسند بسته بودند را از ما خواستند، اما با کمتر از مبالغی که از ما طلب می‌کردند، با تبریز و پیکان قرارداد بستند؛ البته برای ما باعث افتخار است که همه تیم‌ها از حضور بازیکنان اورمیه‌ای سود ببرند. سپس نوبت به عبدالرضا رسید، از جام رمضان صحبت‌هایمان با او شروع شد؛ از همان موقع به او گفتم که ” اگر قراری می‌گذاریم، دوست دارم سر قرارمان بمانیم. من روی تو حساب می‌کنم و سراغ لیبروی دیگری نمی‌روم” و او گفت “من در خدمتم و سر قول و قرارمان هستم”. زمان عقد قرارداد، عبدالرضا ۱۵ درصد بیش از قرارداد فصل گذشته‌اش با کاله را خواست و من با ۲۵ درصد بیشتر از قراردادش با او بستم. وقتی هم فهمیدم به کاله برگشته است، نخواستم با یک اورمیه‌ای رفتار دیگری داشته باشم. یادتان هست که بهرام فرید با این‌که با ما قرارداد داشت، با پیشگامان کویر روی کاغذ معمولی، یک قرارداد داخلی امضا کرد و با آن‌ها یک جلسه تمرین کرد. پیشگامان به خاطر همان برگه از فرید شکایت کرد و ۱۰ میلیون جریمه گرفت، اما من با وجود داشتن قرارداد رسمی، از عبدالرضا شکایت نکردم. ما آخرین قرارداد را ۲۶ شهریور با شیرکوند امضا کردیم، چرا که منتظر عبدالرضا بودیم و از طرفی هم به خاطر اتفاقات آخر فصل، درباره شیرکوند تحت فشار بودیم. اما آیا شیرکوند سال گذشته مانند سال قبلش بود؟ آیا آن رفتارها را تکرار کرد؟ با میلاد عبادی‌پور هم پس از صحبت‌های فراوان، با رقمی بیشتر از قرارداد و پاداشی که از کاله گرفته بود قرارداد بستیم و هم خودش و هم پدرش امضا کردند و هیئت والیبال هم تایید کرد؛ او هم به کاله رفت و ما از میلاد هم شکایت نکردیم.

امضای قرارداد با سعید معروف هم داستانی شد؛ سعید ۱۰ سال بود در اورمیه بازی نکرده بود و زمانی که من دنبال او رفتم، پیشکسوتان والیبالی این شهر نمی‌گذاشتند و می‌گفتند “بداخلاق است”؛ اما ما از سعید غیر از این‌که تمام و کمال در اختیار تیم بود چیزی ندیدیم. در مورد دریافت‌کننده هم ما فریب فدراسیون را خوردیم، چرا که من با فرهاد قائمی به جایی رسیدم که بر سر مبلغ هم توافق کردیم و قرارداد را در محوطه فدراسیون به او دادم تا امضا کند، در همان لحظه به او اشاره‌ای شد که فعلاً دست نگه‌دارد؛ پیش‌نویس قراردادمان با قائمی و موسوی را هنوز داریم. قبل از نادی با موسوی به توافق رسیده بودیم که او را هم منصرف کردند و دیدید که هر دو از کاله سردرآوردند. البته این ایراد به ما برمی‌گردد، ما نباید دل‌بسته فدراسیون می‌شدیم که حتی یک آبدارچی هم آن‌جا نداریم.

ژاویر کاپفر را در وقت مناسبی جذب کرده بودیم، اما من هنوز هم ریشه‌اش را نیافته‌ام که چه اتفاقی برای او افتاد. قرارداد ما با کاپفر تنها قراردادی بود که در آن اشاره کرده بودیم که “در آغاز لیگ، پرداخت اول داده خواهد شد و در فواصل مشخصی از لیگ هم پرداخت‌های بعدی”. ۲۶ مهر زمان آغاز لیگ بود و ما ۲۴ مهر پول کاپفر را داده‌ایم؛ من نمی‌دانم از سوی چه کسی تحریک شد یا چه اتفاقی شد که پول را بهانه کرد و پس از بازگشت از مشهد و موقع سفر به آمل، ساکش را برداشت و سوار اتوبوس نشد. من به افراد تیم گفتم “سوار شوید و بروید؛ به کاپفر اصلاً اهمیت ندهید و بگذارید در کوچه‌ها بماند. حق ندارید حتی یک تاکسی بگیرید تا او را به هتلش برسانید.” با این‌که با ما قرارداد داشت و پولش را طبق توافقاتمان گرفته بود، با القادسیه کویت قرارداد بست. جالب است که از فدراسیون هم به ما فشار می‌آوردند که “می‌خواهند ما را تحریم کنند و این بازیکن را آزاد کنید.” و من گفتم “با این هزینه‌ای که به ما تحمیل کرده، امکان ندارد آزادش کنیم”. تا این‌که با آقای داورزنی توافق کردیم که اولاً پرداخت اول را از کاپفر پس بگیریم، ثانیاً تمام هزینه‌هایی که برای کاپفر کرده بودیم را فدراسیون به ما پرداخت کند و ثالثاً بتوانیم بازیکن دیگری به خدمت بگیریم. این چنین شد و هم پولمان را پس گرفتیم و هم هزینه‌هایمان را از ۴ درصدی که بابت قراردادها باید به فدراسیون می‌دادیم کسر کردیم. آن زمان تمام لیگ‌های دنیا در جریان بود و ما نه در ایران و نه در هیچ جای دنیا نمی‌توانستیم بازیکنی پیدا کنیم. واسطه‌هایی که فهمیده بودند، مدام می‌رفتند و می‌آمدند و فیلم حدود ۲۵ بازیکن را دیدیم و از بین آن‌ها ابتدا یاسر و سپس رناتو را پسندیدیم. بلیط یاسر را ما خریده بودیم، اما آمد و از دوحه بازگشت؛ چون اعتبار پاسپورتش کم بود.

- در مورد محمد محمدکاظم چطور؟ آیا جورجویچ او را تایید کرده بود؟

دراگان کاملاً او را تایید کرد و حتی از مصدومیت قبلی‌اش باخبر بود. البته جذب محمدکاظم جنبه دیگری هم داشت؛ چون بازیکن منحصربفردی در والیبال ایران بوده است. یکی از آفت‌های ما ایرانیان است که وقتی کسی افتاد، او را رهایش می‌کنیم. من از اخلاق و توانایی فنی محمدکاظم شناخت داشتم و با او صحبت کردم؛‌ او به من گفت که یک سال تمام معالجات و تمریناتش را پیگیری کرده تا به والیبال برگردد؛ من هم به او گفتم که “آقای محمدکاظم، ما از تو بازی نمی‌خواهیم، بلکه به عنوان یک شخصیت بااخلاق ورزشی دوست داریم به والیبال برگردی.” بودن محمدکاظم در تیم، اعتبار زیادی برای ما داشت و خواستیم نقشمان را برای بازگرداندن این بازیکن به والیبال ایفا کنیم و این هزینه را بکنیم تا او به والیبال برگردد. فراموش نکنید که هر زمانی که دراگان به او اعتماد کرد و محمدکاظم را به میدان فرستاد، همیشه امتیاز کسب کرده است. زمانی که پیروت‌پور در بندرعباس اخراج شد و محمدکاظم به بازی گرفته شد و از چهار توپی که به او رسید، سه امتیاز گرفت. من خودم از دراگان بسیار گلایه‌مند بودم و می‌گفتم “به محمدکاظم میدان بده”. در بازی با کاله در آمل، وقتی کاپفر را نداشتیم، ‌محمدکاظم را به عنوان دریافت‌کننده به بازی گرفتیم و عملکرد بدی هم نداشت. علاوه بر این، بودن محمدکاظم باعث شد که پیروت‌پور احساس نکند که تنها پشت‌خط‌زن تیم است و عملکرد بهتری داشته باشد تا در ترکیب اصلی بماند.

گفتگوی اختصاصی با مدیرعامل باشگاه شهرداری اورمیه / رسول اصغرزاده:  ترکیب کادر فنی برای فصل جدید به زودی مشخص می‌شود / مصاحبه شهرداری ارومیه رسول اصغرزاده  / پرتال هواداران والیبال اورمیه

- سال گذشته با آن شرایط برای شهرداری اورمیه به اتمام رسید؛ برای فصل جدید چه برنامه‌ای دارید؟ آیا به ثبات کادرفنی اعتقاد دارید یا خیر؟ آیا از دراگان جورجویچ برای فصل جدید برنامه خواسته‌اید؟

ما قبل از این‌که دراگان را راهی کشورش کنیم، هم برنامه و هم لیست بازیکنان مورد نظرش را خواسته‌ایم. اعتقادمان بر این است که تا زمانی که مجموعه والیبال اورمیه و کسانی که سال‌ها برای آن زحمت کشیده‌اند،‌ نتوانند در کنار هم قرار بگیرند، در صورتی که به تیم ما اضافه شوند موفق نخواهند شد. سالی که پگاه در لیگ دوم شد را به خاطر بیاورید؛ تیم دوم شده اما مردم در آخرین بازی چطور سالن را ترک کردند؟ آن بازی با اعتراض، فریاد و ناسزای هواداران و پاره کردن کاورهایی که توزیع شده بود خاتمه یافت. این مسئله به این برمی‌گردد که مردم در مورد تیمی که برای اولین بار در لیگ دوم شده بود، آرامش روانی نداشتند و اقناع نشده بودند. ما در آخرین بازی فصل گذشته، ما تنها یک درصد شانس داشتیم که سایپا در گنبد ببازد و ما با پیروزی به پلی‌آف برویم؛ اما شما یکی از آن حرکت‌ها را از سوی هواداران دیدید؟ من نمی‌گویم که تمام انتظارات را برآورده کردیم اما سعی داشتیم که تنشی نباشد و تیم آرامش داشته باشد. بودن آقای کارگرپیشه در کنار تیم، بار روانی داشت؛ چرا که مسن‌ترین و زحمت‌کش‌ترین پیشکسوت والیبال ماست و ما از بودن آقای کارگرپیشه کنار این تیم، ‌نتیجه گرفتیم؛ اما کاش می‌توانستیم از آقای کارگرپیشه در فدراسیون استفاده کنیم. صمیمیتی که در تیم ما وجود داشت در چند سال گذشته سابقه نداشت؛‌ البته به هواداران هم مربوط بود و آن‌ها واقعاً همراهی کردند. تماشاگری که والیبال را خوب می‌فهمد، همراه تیم بود؛ سایرین هر چه می‌خواهند بگویند؛ بگویند “فلان کس پسرعمویش را به تیم آورد، فلان کس غیروالیبالی و غیرورزشی است.”

ما امسال با استفاده از دیدگاه‌های سال گذشته، آماده شده‌ایم که نقاط ضعفی که داشتیم را به حداقل برسانیم و نقاط قوتمان را بهبود بخشیم. قراردادها را مطمئن می‌بندیم تا بلاهای مشابه عبدالرضا و میلاد سرمان نیاید. کارمان را با حمایت شورا و شهرداری با جدیت آغاز کرده‌ایم،‌ اما برای این‌که صحبت‌های پارسال تکرار نشود که با فلان کس مذاکره کردیم، تا زمانی که مذاکراتمان به قطعیت نرسد سعی می‌کنیم رسانه‌ای نکنیم.

- ترکیب کادر فنی چه زمانی مشخص خواهد شد؟

فکر می‌کنم حدود ۱۰ یا ۱۵ روز دیگر در مورد سرمربی به نتیجه برسیم. ماه گذشته جلسه‌ای در ورزش و جوانان استان داشتیم و نتیجه این شد که امسال کادر فنی تیم،‌ خارجی خواهد بود. شاید بتوانیم کادر فنی را تقویت کنیم، وگرنه با توجه به شناختی که جورجویچ از ما پیدا کرده و شناختی که ما از دراگان داریم و به ثبات این قضیه هم اعتقاد داریم، با او قرارداد می‌بندیم؛ ما با دراگان قرارداد قطعی امضا نکرده‌ایم اما قبل از رفتن از او برنامه گرفته‌ایم.

- در مورد هواداران اورمیه چه صحبتی دارید؟

ما از هواداران اورمیه، چه آن‌هایی که به سالن می‌آمدند و چه آن‌هایی که نمی‌آمدند، چه آن‌هایی که حتی در تمرینات تیم هم حضور داشتند و چه آن‌هایی که نبودند ساسگذاریم و شرمنده محبت تمام این هواداران هستیم؛ اعتقاد داریم که درخور لیاقت آن‌ها نتوانستیم خدمات دهیم اما تلاشمان این بوده است که حرمتشان حفظ شود. این مسئله از سال ۹۰ بود، در سال ۹۱ کمی بهتر شد و ان‌شاالله در سال ۹۲ با پیشنهادات شما از این هم بهتر خواهد شد.

- نظرتان درباره پرتال هواداران والیبال اورمیه چیست و آیا از آن بازدید می‌کنید؟

بله، به این سایت سر می‌زنم و نوشته‌ها و دیدگاه‌ها را می‌خوانم. نویسنده‌ای به اسم ارسلان هم دارید که مطالب فنی زیبایی می‌نویسد. من از انتقادات سازنده استقبال می‌کنم و از شما می‌خواهم که اگر کار ما ایرادی دارد، از ما انتقاد کنید؛ ما تنها با تخریب مخالف هستیم.


منبع: پرتال هواداران والیبال اورمیه


دسته بندی : والیبال برتر ,
برچسب ها : والیبال شهرداری اورمیه , لیگ برتر مردان , رسول اصغرزاده , گفتگو ,موضوعات
» اخبار اورمیه (903)
» اخبار بحران دریاچه اورمیه (1021)
» پروژه های عمرانی،خدماتی اورمیه (548)
» پروژه های عمرانی،خدماتی استان (172)
» سیاسی (178)
» اقتصادی (529)
» اجتماعی (323)
» ادب،فرهنگ و هنر (133)
» علمی، آموزشی (201)
» پزشکی،سلامت (204)
» میراث فرهنگی و گردشگری (401)
» حوادث و سوانح (227)
» هواشناسی (224)
» محیط زیست (261)
» گزارش تصویری (301)
» والیبال برتر (1077)
» ورزشی (218)
» اخبار ایران و جهان (218)
» وقایع تاریخی ایران و جهان (19)
» وقایع تاریخ آذربایجان (18)
» وقایع تاریخی اورمیه (10)
» تورک دیلی (8)
» نام آوران اورمیه (88)
» نام آوران آذربایجان (127)
» آذربایجان فولکلوری (11)
» آذربایجان دبلری (19)
» مذهبی دبلر (31)
» اورمو عاشیقلاری (19)
» موسیقی آذربایجانی (19)
» تورک شعرلر (7)
» استاد شهریار+شعر و عکس (10)
» داستان ها و افسانه های آذربایجان (8)
» فرودگاه اورمیه (3)
» دانشگاه اورمیه (10)
» امام زاده ها - مساجد تاریخی (24)
» بناهای تاریخی اورمیه (104)
» پارک های اورمیه (17)
» حمام های قدیمی اورمیه (5)
» دره ها-آبشارها -چشمه ها (18)
» قلعه ها -تپه ها-غارها (22)
» کلیساهای اورمیه (17)
» کتیبه های تاریخی اورمیه (7)
» مراکز اقامتی و تفریحی اورمیه (12)
» مقبره های اورمیه (10)
» موزه های اورمیه (12)
» در باره اورمیه (12)
» سوغات،صنایع دستی،غذاها (19)
» جاذبه های گردشگری و طبیعی اورمیه (60)
» گالری عکس بازار اورمیه (8)
» گالری عکس دریاچه اورمیه (33)
» گالری عکس اورمیه (60)
» گالری عکس اورمیه قدیم (11)
» آثار طبیعی آذربایجان غربی (36)
» آثار تاریخی آذربایجان غربی (104)
» گالری عکس سایر مناطق آذربایجان (25)
» تصاویر دیدنی (40)
» کلیپ شعرای آذربایجان (5)
» کلیپ اورمیه (5)
» کلیپ موسیقی آذربایجانی (7)
» کلیپ ورزشی (8)
» کلیپ های متفرقه (10)
» دانلود فایل های صوتی (5)

صفحات

پیوندهای روزانه

نویسندگان

» admin (6558)

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic